ΕΠΑΛ ΑΣΤΡΟΥΣ

Get Adobe Flash player
Χέσαιτο γαρ ει μαχαίσετο - Αριστοφάνης, 445-386 π.Χ., Αρχαίος Έλληνας κωμωδιογράφος μτφρ: έτσι και μαχότανε σίγουρα θα χεζότανε από τους «Ιππής»

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΗ ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

Ενημερωτικό υλικό σχετικά με την ασφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο. Τέσσερα ενημερωτικά φυλλάδια της Διεύθυνσης Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος του υπουργείου Προστασίας του Πολίτη σχετικά με την ασφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο, απέστειλε το υπουργείο Παιδείας στις σχολικές μονάδες.

1.      Πατήστε εδώ για να ανοίξετε το φυλλάδιο “Ασφαλής εκπαίδευση εξ αποστάσεως”

2.      Πατήστε εδώ για να ανοίξετε το φυλλάδιο “Ασφαλής εργασία εξ’ αποστάσεως”

3.      Πατήστε εδώ για να ανοίξετε το φυλλάδιο “Προσωπικά δεδομένα”

4.      Πατήστε εδώ για να ανοίξετε το φυλλάδιο “Συμβουλές χρήσης του διαδικτύου”

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ

ΕΠΑΛ ΑΣΤΡΟΥΣ

Προς τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών

Σας καλούμε για ανάδειξη νέου προεδρείου του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, ενημέρωση για τις νέες εξελίξεις στα ΕΠΑ.Λ. καθώς και για θέματα εύρυθμης λειτουργίας του σχολείου στις 6:00 το απόγευμα ημέρα Τρίτη 19-12-2017 , στο χώρο του σχολείου.

ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΡΙΠΟΛΗ 7/12/2017

Στη συνεδρίαση που έγινε σήμερα Τετάρτη 29/11/2017 στο γραφείο του ΕΠΑΛ ΑΣΤΡΟΥΣ, η επιτροπή εκδρομής στην Τρίπολη άνοιξε την μοναδική προσφορά από το Tsioros travel η οποία είναι 280€.

Η επιτροπή αποδέχεται την προσφορά και την προτείνει στο σύλλογο διδασκόντων του ΕΠΑΛ ΑΣΤΡΟΥΣ

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ 10/11/2017

Πράξη 5η /27/10/2017

Στο Άστρος σήμερα Παρασκευή 27/10/2017 και ώρα 13:00, σύμφωνα με την Υ.Α. 33120/ΓΔ4/6-03-2017 και την πράξη του Δ/ντη 4η 20-10-2017, στο γραφείο του ΕΠΑΛ Άστρους υποβλήθηκαν 3 προσφορές για την εκπαιδευτική εκδρομή στην Αθήνα στις 10/11/2017. Αυτές ήταν:

1) Τσιώρος Τράβελ, με 600€ συνολική προσφορά και 13,64€ κατά άτομο

2) Ψυχογιός τράβελ που δεν πληροί τις προδιαγραφές της προκήρυξης.

3) Διόνυσος τράβελ που δεν πληροί τις προδιαγραφές της προκήρυξης.

Η επιτροπή ομόφωνα αποφάσισε να πραγματοποιηθεί η εκπαιδευτική εκδρομή από το ταξιδιωτικό γραφείο Τσιώρος.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ...